Eurodyktando

Eurodyktando zorganizował Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego przy współpracy z Katedrą Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Konkurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
Nasza ekipa w składzie: Kinga Burnicka, Kamila Dziurdzikowska, Dagmara Helbin, Tomasz Dworak, Bartosz Giza, Mateusz Jamróz, Damian Janus i Paweł Rechul niestety poległa. Trudności ortograficzne okazały się zbyt wielkie, a przygotowanie za słabe. Ale: pierwsze koty za płoty!  I tak było warto!
Za rok – znacznie lepiej przygotowani na boje ortograficzne do Sejmu Śląskiego ruszy następna grupa, która być może odbierze z rąk b. premiera,  b. przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzego Buzka zaproszenie na wycieczkę do Brukseli, które 9. 11.2012 r. trafiło do rąk trzech zwycięzców tegorocznego Eurodyktanda.
Jaworzno, obok naszej szkoły, reprezentowały również ekipy z I LO (dwa wyróżnienia) i ZSP nr 3.
Eurodyktando było poświęcone osobom starszym, ponieważ rok 2012 ogłoszono Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. „Trzeba oddać sprawiedliwość ludziom, którzy nas wychowywali” – powiedziała dziennikarzom autorka dyktanda dr Katarzyna Wyrwas z Instytutu Języka Polskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Reklamy