Dni przedsiębiorczości

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości uczennice klasy I Technikum kształcące się w profilu handlowiec uczestniczyły w sobotę 10.11.2012r. w Dniach Otwartych Narodowego Banku Polskiego. Mogły podziwiać kolekcję monet okolicznościowych oraz kolekcję maszyn biurowych  liczących, używanych w poprzednim stuleciu (również w bankach). Można było podnieść prawdziwą dwunastoipółkilogramową sztabkę złota – niestety, mimo szczerych i wielkich chęci – nie udało się z nią wyjść…
Dwa dni później, 12. listopada uczniowie klasy I TBH  wzięli również  udział  w wykładach i prelekcjach organizowanych przez Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową. Mieli okazję spotkać studentów z Kazachstanu  i usłyszeć  co nieco o ich kraju, kulturze i sytuacji gospodarczej.  Dowiedzieli się także, jak prowadzić własną firmę bez rejestracji. Okazuje się, że jest to możliwe przy współpracy z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości. W oparciu o wiedzę, jaką zdobyli podczas wykładu, spróbowali napisać  własny biznesplan.
A w środę 14. listopada kolejna grupa uczniów,  tym razem z kl. II TF , III TF i IV TF wzięła udział w GWSH w wykładach, tym razem na temat coachingu w rozmowie z klientem i korzyściach, jakie z niego wynikają. Następnie uczniowie dowiedzieli się, jak ważny jest zadbany wygląd i jak powinien wyglądać profesjonalny makijaż biznesowy. To zainteresowało szczególnie mocno piękniejszą połowę uczestników, chociaż i pozostali byli pod wrażeniem. Ostatni wykład  dotyczył zdrowego i higienicznego trybu życia, który ma znacznie większy wpływ na nasz wygląd oraz samopoczucie od makijażu i nie zastąpią go nawet najlepsze kosmetyki (nie wszystkie w tę prawdę uwierzyły).
Opiekę nad grupami pełniły panie nauczycielki: Sylwia Szykuła i Monika Lisiecka – Rech.

Sylwia Szykuła

Reklamy