XII Miejski Przegląd Humoru

W II Miejskim Przeglądzie Humoru, który odbył się w roku 2012, wzięło udział 12 zespołów. Cała dwunastka jednak nie mogła wejść do finałów, które odbędą się już za dwa tygodnie  7. grudnia o godz. 10 w MDK. Jury w składzie: Izabela Woźnica (przewodnicząca), Anita Staniek, Marian Folga i Mateusz Goj zdecydowali, iż wówczas wystąpią:

Gimn.10 Zesp. „Klaps” Gim. Aneta Kowalska Scenka kab. „Jest jak jest”

Scenariusz własny

Gimn.10 Zesp. „Klaps II” Gim. Aneta Kowalska scenka kabaretowa Opowiedz bajkę

(własny)

MDK/

SP 15

Grupa kab. Szk. Podst.

I-III

Bożena Gredka Scenka

kabaret.

„Duża przerwa”
MDK Zesp.

„Violinki”

Szk.

Podst.

Ewa Gajda-Migacz Pios.

Kabaret.

„Belinda”

Karolina Fedak

MDK Koło teatr. Szk.

Podst.

Konstancja

Zarzycka

Scenka

Kabaret.

„Mólder i Skulska na tropie” K. Zarzycka
MDK/ ZSP nr1 Zielony fryzjer Ponadgimn Zbigniew Adamczyk scenka kabaretowa U fryzjera – własny

 

 

Dwa tygodnie na korektę występów, to dużo i mało. A jest co poprawiać – jurorzy wypisali całą listę różnorodnych zastrzeżeń, które wymagają poprawy. Niestety nie mieli komu swoich uwag przekazać, bo ogłoszenie wyników nastąpiło przy niemal pustej sali.

A początkowo nie było gdzie usiąść. Tłok był taki, że eliminacje zaczęły się od krótkiego spięcia między panią Ewą Gajda-Migacz, a starszym panem, który bronił rezerwowego krzesła jak niepodległości. Na szczęście udało się bezkrwawo rozpocząć pozakonkursowy występ Jagny Nocoń, która wykonała rozgrzewającego czardasza na skrzypcach.

I pooooszło. Były piosenki kabaretowe, skecze, monologi. Jedne własne, inne ściągnięte żywcem z internetu, od popularnych kabareciarzy. Te jurorom zdecydowanie nie przypadały do gustu. Nawet powiało grozą, gdy p. Konstancja Dominika Zarzycka kazała dziewczynce przeprowadzać na scenie sekcję zwłok (na szczęście plastykowych).

Jurorów zachwycił występ grupy z MDK/SP 15. Ponad dwudziestoosobowy zespół śpiewał, tańczył i bawił doskonale dopracowanym programem. To jest na dziś najbardziej prawdopodobny zdobywca Grand Prix. Ale za plecami czają się aż dwa zespoły, które wprowadziła do finału p. Aneta Kowalska.

I Violinki – znakomicie grające na instrumentach skrzypcowych. Może też któryś z mniej perfekcyjnie zespołów spręży się i zaskoczy jurorów i widownię?

A jest o co walczyć! Dodatkową nagrodą dla zwycięzcy będzie okazja odebrania dyplomu z autografami artystów kabaretu OT.TO z ich własnych rąk, być może nawet ze sceny w hali widowiskowej. Obiecali!

Reklamy