Narkotyki – fakty i mity

W Miejskiej Bibliotece Publicznej (10.12.2012r) odbyła się pierwsza debata, której tematem były „Narkotyki – fakty i mity”. W dyskusji zorganizowanej przez Urząd Miasta oraz Gminnej Komisji Rozwiązywaniu Problemów Alkoholowych w Jaworznie wzięła udział młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy II TF i III TF min. Anna Ciurla, Kinga Burnicka i Marta Budak, na widowni zasiadły dopingujące je koleżanki. Pani Agnieszka Kloc przygotowywała i wspierała z wszystkich sił nasze dziewczyny. W debacie startowało 9 drużyn.

Na początku przewodniczący grupy losował numer – naszej drużynie trafiła się  4. Jeszcze raz losowały – tym razem temat, na który miały się wypowiedzieć. Na przygotowanie mowy miały 2 min. a na przedstawienie swojego zdania 5 min. Zadbano również o publiczność: mogła skierować jedno pytanie do konkretnej osoby zespołu akurat debatującego. Nie mogło przekroczyć  minuty. Nasze „kobitki” mimo ogromnego stresu, bardzo dobrze sobie poradziły z wypowiedzią na dany temat i odpowiedzią na pytanie od publiczności. Po upływie około 2,5 godziny wszystkie drużyny przedstawiły swoje przekonania na temat środków psychoaktywnych. W  trakcie oczekiwania na wyniki uczestnicy debaty oraz widownia została zaproszona na poczęstunek. Wzmocnieni zajęli swoje miejsca, aby wysłuchać  wykładu specjalisty od uzależnień – pana Zbigniewa Krempickiego. Po ciekawej i pouczającej prezentacji było ogłoszenie wyników.

Decyzją Loży Ekspertów najlepiej zorientowana w temacie była młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego.  Zaszczytne drugie miejsce zajęła drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego, a trzecie miejsce otrzymała młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5. Naszym dziewczętom udało się uzyskać wyróżnienie ex aequo z I LO.

Natalia Margol

Reklamy