Międzyszkolne zawody w tenisie ziemnym

W ZSP nr 1 w środę  19.12.12 zostały zorganizowane zawody międzyszkolne w tenisie ziemnym w dwóch kategoriach: chłopców i dziewcząt. Chłopcy dopisali – do walki stanęła ich spora grupa. Dziewczęta, niestety, nie dopisały. Być może ten sport im „nie leży”.  Szczęście było ich na tyle, że udało się przeprowadzić turniej  singla, czyli każda z każdą. Dziewczyny grały na dobrym i wyrównanym poziomie i miłej koleżeńskiej atmosferze, lecz rywalizacja ma to do siebie, że jurorzy oceniają i przyznają miejsca. I tak: zwyciężyła Anna Rożnowska, tuż za nią uplasowała się Monika Miękina. Na pudle zmieściła się także Magda Wojciechowska . Wszystkie reprezentowały ZSP1.
Chłopców  ucieszył bardzo duży wybór dobrego sprzętu tenisem ziemnym. Walczyli więc ostro na bardzo dobrym i widowiskowym poziomie do końca z poświęceniem. Naprawdę było na co popatrzeć!
Na pudle stanęli:
1 miejsce Łukasz Bodziony ZSP3
2 miejsce Szymon Kiwior ZSP1
3 miejsce Paweł Kwoka ZSP1
Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego. W drugim semestrze chcieliby powtórzyć zawody w tenisie ziemnym. Tym razem w deblu. Marzy im się dotacja na zbudowanie profesjonalnego kortu tenisowego na terenie szkoły albo chociaż  rozegranie zawodów na miejskich kortach tenisowych.
Zawody zostały dobrze, profesjonalnie przeprowadzone, w miłej i  spokojnej atmosferze.

(K.P)

Reklamy