Byłam tam!

W środę 13. lutego w katowickim „Spodku” o godzinie 20, odbył się długo wyczekiwany i upragniony koncert jednego z najlepszych gitarzystów świata, usytuowanego na 15 miejscu listy stu najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszechczasów według magazynu Guitar World, SLASHA.

Ów  „kudłacz” przyjechał do nas, aby wypromować swoją najnowszą płytę „Apocalyptic Love”. Przybył wraz z Mylesem Kennedym, który uraczył ten świetny album swoim oryginalnym głosem oraz resztą składu z zespołu The Conspirations. To  był ich pierwszy koncert w Polsce. Jako support przed gwiazdą wieczoru zagrał zespół Anti Tank Nun, wykonujący muzykę heavy metalową, którego frontmanem jest Titus, znany wielu osobom np. z zespołu Acid Drinkers. Jednak nie on przyciągnął uwagę publiczności. Zachwycał piętnastolatek, Igor „Iggy” Gwadera, który mimo wieku sprawował rolę gitarzysty prowadzącego. Jego zdolności zachwycały. Niejeden gitarzysta oddałby wszystko za ułamek jego zdolności. W czasie koncert, który trwał ok. pół godziny zagrali kilka utworów z debiutanckiej płyty.

Wreszcie nastała godzina 20:45 – nadszedł czas na wyczekiwany z niecierpliwością koncert głównej gwiazdy wieczoru. Hala Spodka wypełniła się po brzegi. Tłum falował w oczekiwaniu na ostre brzmienie metalu.

Slash wraz z resztą zespołu zaczął koncert od piosenki „Ghost”, którą nagrał z Mylesem Kennedym na jego pierwszej solowej płycie. To było trzęsienie ziemi, a potem napięcie wciąż rosło i rosło!

Publiczność wraz z artystami bawiła się przez około dwie i pół godziny wysłuchując kolejno dwudziestu utworów, które zawierały piosenki z pierwszej solowej płyty Saul’a Hudson’a i najnowszej tych muzyków. Zabrzmiały kawałki z repertuaru Slash’s Snakepit, Velvet Revolver i Guns N’ Roses.

Świetny  koncert na żywo! Niesamowite przeżycie!  Rzadko udaje się w Polsce zobaczyć takich profesjonalistów,  posłuchać koncertu zagranego bez żadnej wpadki.  Podziwiać  pełen profesjonalizm i indywidualne zaangażowanie każdego z muzyków! Stworzyli na scenie fenomenalny show i pokazali  w pełni swą miłość do muzyki.

Miłym zaskoczeniem dla naszych gwiazd, był banner, który został przygotowany specjalnie na tę okazje, by powitać artystów. Była to polska flaga z napisem „Welcome to Poland”. Muzycy otrzymali  chorągiew podczas grania piosenki ‚Back from Cali, ewidentnie było widać euforie muzyków na jego widok. Zaczęli paradować z nią po płycie stadionu!

Nic dziwnego, że obiecali powrót do Polski przy okazji kolejnej trasy promującej następny album. Trzymam za słowo, a w ich stronę oddaję pokłony!

slash2

slash 1

65245_337185806382812_965121196_nKarolina Buczek

Reklamy