Ex aequo

Szalony finał Szału nié ma udowodnił, że warto organizować takie turnieje! Poziom występów był tak dobry, że jury, wzmocnione o giganta jaworznickiej muzyki, dyrektora em-Bandu, pana Marka Malisza siedziało oczarowane, zasłuchane i pełne uznania. Wykonawcy miniony tydzień wykorzystali solidnie. Adriana Kurnik wraz z Kamilem Łachem pokazali co potrafią. Duo wykonało własną kompozycję, która zachwyciła publiczność, a jurorzy wycenili artystów na drugie miejsce.
Walka rozegrała się między Calvinem Kotwasińskim (lat 6) a Karoliną Buczek (lat 18 – ZSP nr 1). Calvin tym razem wybijał rytm AC/DC, ale z takim profesjonalizmem, że dyr. Malisz zaczął się zastanawiać, czy nie wymienić bębnisty w emBandzie – tak przynajmniej zasugerowała przew. jury. Pani R. Gacek. Ci więcej – został zatrudniony! Calvin, oczywiście – i wystąpi w najbliższym Jeuness Musicales. Może jeszcze nie jako gwiazda, ale z całą pewnością jako jasno świecąca gwiazdeczka. Karolina powaliła publiczność i jurorów na kolana wykonaniem Hallejujah Leonarda Cohena (znaną m.in.. ze Shreka) i przebojem Freddiego Mercurego. Jurorzy stanęli przed nierozstrzygalnym problemem – kto jest lepszy? I nie byli w stanie wyznaczyć kolejności, więc uniknęli decyzji, decydując: ex aequo! Dwa pierwsze miejsca. Widownia przyjęła salomowowy werdykt oklaskami uznania. Karolina jednak nie dostała angażu na Jeuness, zatem ze wskazaniem na Calvina(?).
Dawid Ziomek, którego występ również zdecydowanie in plus różnił się od zaprezentowanego w eliminacjach, również znalazł się na pudle, chociaż zaledwie z brązem. Apetyt miał z całą pewnością na znacznie więcej. Jurorom nie spodobały się niczym nieuzasadnione pauzy pomiędzy elementami ćwiczeń, które rzeczywiście rozpraszały uwagę.
Wysoki poziom finałów napawa optymizmem – uznała przewodnicząca jury i wyraziła nadzieję, że za rok Szału nié ma znajdzie znacznie szerszą i większą widownię, jeśli Pan Prezydent włączy się z większą gorliwością w dzieło odrestaurowania sceny w MDK, która ongiś przyciągała całe rzesze jaworznian – nie tylko z Osiedla Stałego.

Wszyscy wykonawcy zostali obdarowani podarunkami, które ufundowały: Wydział Edukacji i Kultury UM Jaworzno, PZU, Biuroland oraz firma Reevers. Dziekujemy.

Reklamy