Tylko u nas !

W ostatnim czasie coraz częściej możemy w telewizji oglądać zawody tenisa ziemnego, w którym biorą udział polscy zawodnicy. Dyscyplina ta w naszym kraju jest jednak mało popularna. Nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły oraz ZSP 3, zaczęli  promować ten sport i wprowadzili go na swoje lekcje.

Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.

Szkoły ufundowały profesionalny sprzęt do gry m. in. rakiety, piłki oraz siatki do gry na sali gimnastycznej oraz na boisku. Zajęcia prowadzone są w tej chwili w wewnątrz budynku, ponieważ pogoda nie pozwala grać na świeżym powietrzu. Od tego roku, gdy tylko nadejdzie wiosna, a co za tym idzie wyższe temperatury powietrza, zajęcia będą prowadzone na zewnątrz, co zapewni dużo lepsze warunki niż gra w pomieszczeniu. W ubiegłym roku, w listopadzie zostały zorganizowane zawody singla w kategorii chłopców i dziewcząt. Oczywiście, opisywaliśmy je na naszej stronie.

Nauczyciele w kwietniu br. chcieliby przeprowadzić konkurs, tym razem w debla na prawdziwych kortach. Ich marzeniem jest uzyskanie dotacji na budowę prawdziwych kortów na terenie szkoły. Z miejscem nie byłoby najmniejszego problemu, gdyż  teren jest duży oraz nie w pełni wykorzystany.

Celem nauczycieli wychowania fizycznego jest popularyzacja tenisa ziemnego. Podkreślam, iż  w naszym mieście tylko w naszej szkole prowadzone są zajęcia tego sportu. Jeżeli będzie więcej chętnych, w-f-iści obiecują, że zorganizują zajęcia pozalekcyjne tej dyscypliny.

Źródła: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tenis

Paweł Drabik

20130301043

20130301046

20130301083

20130301102

20130301139

20130301141

Reklamy