Magiczne buty księdza

3W Młodzieżowym Domu Kultury (w Osiedlu Stałym) odbyły się VIII mistrzostwa Jaworzna we wspinaczce sportowej pod honorowym patronatem prezydenta miasta Jaworzna. Turniej rozgrywany był w dniach 21.03.13-22.03.13.
W czwartek w turnieju brały udział podstawówki i gimnazja, a w piątek szkoły ponadgimnazjalne. Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach – mężczyzn i dziewcząt. Z naszej szkoły nie wyruszyła do walki ani jedna dziewczyna. Za to w kategorii męskiej wzięło udział trzech odważnych, zwartych do boju o najwyższe cele indywidualne oraz  kategorii zespołowej. Oto oni: Bartek Mikrut, Krzysztof Starowicz i Grzegorz Głodek. Wyruszyli oni pod wodza księdza Łukasza Małkiewicza.
– Na początku musieliśmy pokonać trzy ścianki żeby myśleć o finale – relacjonuje Krzychu – pierwsza ścianka była dla nas jak bułka z masłem. Wszystkim bez problemu udało się zaliczyć ściankę nr 2. (zaczynaliśmy od ścianki nr 2, ponieważ ta z numerem 1 należała do kategorii dziewcząt).
Ze ścianką z nr 3 nie poradził sobie tylko Krzychu. Bartek z Grześkiem dali radę, lecz na ściance z nr 4 wszyscy wymiękli. Nikt z nas nie dał rady ukończyć całej! Odpadliśmy! Jednak wraz z nami większość zawodników. Do finału przedostali się więc Bartek z Grzegorzem ponieważ uzyskali odpowiednią skale punktów. Krzychu odpadł po dzielnej walce – za co mu bardzo dziękujemy.
W rundzie finałowej chłopcy wspinali się na ściankę z nr 5, którą zaliczył w całości tylko Bartek, lecz i Grzegorzowi dużo nie zabrakło. Na ostatniej 6 ściance polegliśmy znów w tym samym momencie co wszyscy uczestnicy.  Tylko jeden zawodnik ukończyła całą ściankę. Naszym asem okazał się Bartek Mikrut! Indywidualnie zajął trzecie miejsce, lecz dzięki jego i innych punktom  drużynowo wypadliśmy rewelacyjnie –  zajęliśmy drugie miejsce.
Podium możemy zawdzięczać magicznym butom księdza – nikt z naszej ekipy nie posiadał odpowiednich butów wspinaczkowych, a ksiądz Łukasz – owszem. Niejedną ściankę przecież pokonał i w naszej szkole jest najgorliwszym propagatorem idei wspinaczkowej. buty księdza okazały się wspaniałą receptą na wspinanie i osiągniecie wysokich miejsc na podium.

Oto wyniki całych zawodów w kategorii chłopców i dziewcząt:

W kategorii chłopcy:
1. Andrzej Miąsko (LO 3)
2. Wojtek Leśniak (Technikum. Energetyczne)