Który gadżet dla nauczyciela jest najfajniejszy ?

ktory_gadzet_dla_nauczyciela_jest_najfajniejszy_news_top_imageDzięki nowoczesnym technologiom tablica (szczególnie w interaktywnym wydaniu) zmienia swoje oblicze. Pojawia się mnóstwo pomysłów nauczycielskich gadżetów, które zmieniają zwyczajną tablicę w przyjemne narzędzie do pracy na lekcji. O jakim gadżecie marzy każdy nauczyciel?

1.      Suchościeralna tablica, która w mig zamienia się w interaktywną!

W kilka minut możesz ze zwykłej tablicy suchościeralnej uczynić nowoczesne narzędzie do pracy z uczniem. Wystarczy zamontować w jednym z jej narożników odpowiednie urządzenie zintegrowane ze specjalnymi markerami. Na podstawie ruchów naszej dłoni gadżet odczyta to, co napisaliśmy, i zachowa w formie cyfrowej. Co ważne, takie małe urządzenia możesz przenosić z klasy do klasy, a także zabierać na lekcje poza szkołą.

2.      Zamiast mokrej gąbki – Chalkeeper!

Pył z tablicy to zmora prawie każdego nauczyciela. Za każdym razem, gdy chce coś zmazać, obsypują się na niego resztki kredy, co może prowadzić do uczuleń, a z pewnością wygląda nieestetycznie. Konstruktorzy zaprojektowali urządzenie, które te problemy rozwiąże. Chalkeeper – bo tak zostało nazwane –  bez najmniejszych problemów radzi sobie ze ścieraniem tablicy, zbierając jednocześnie pył i  nie roznosząc go przy tym w powietrzu. Ba! Potrafi nawet z resztek kredy stworzyć jej zupełnie nowy kawałek. Niestety, jak na razie to tylko prototyp…

Zobacz tu: http://www.yankodesign.com/2011/10/31/from-dust-to-no-dust/

3.      Markery trzymające się tablicy

Trzymanie markerów pod ręką podczas lekcji będzie zapewne łatwiejsze dzięki magnetycznym uchwytom do mazaków. Te proste magnetyczne obręcze ułatwią na pewno utrzymanie porządku w sali lekcyjnej. Mogą być też ciekawym pomysłem na prezent dla znajomego nauczyciela-gadżeciarza.

Tu: http://www.stikkiworks.com/ss_prod_ring.html

4.      Zeskanuj to, co napisałeś!

Przepisywanie z tablicy odeszłoby do lamusa, gdyby to urządzenie weszło do produkcji. Ersacan, czyli urządzenie zbliżone kształtem do gąbki, miałoby umożliwić zeskanowanie treści zapisanych w trakcie lekcji na tablicy. Gadżet rozpoznawałby pismo i adresy internetowe, a na wmontowanym ekranie LCD byłoby widać utrwalone informacje.

http://gadzetomania.pl/2012/02/04/erascan-technologiczna-rewolucja-na-szkolnej-tablicy

5. Pomysłowy Dobromir

A gdy żaden z dostępnych na rynku gadżetów nie jest w stanie zaspokoić naszych potrzeb, zawsze możemy… wymyślić go sami. Tak jak Łukasz Rumiński, nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku (woj. warmińsko-mazurskie). Zafascynowany profesjonalnymi stołami dotykowymi, zaprojektował ich tańszą, równie funkcjonalną wersję.

Więcej tu: http://gadzetomania.pl/2011/03/22/polski-tani-microsoft-surface-wideo

Reklamy