Wygrywają po raz kolejny

urlCentrum Kształcenia Praktycznego w Mysłowicach zorganizowało w dniu 16. kwietnia 2013 roku konkurs sprawności zawodowej. Udział w nim wzięły szkoły ponadgimnazjalne z Katowic, Mysłowic, Sosnowca oraz Jaworzna – ZSP 1.

Rywalizacja toczyła się w pięciu grupach zawodowych. O zwycięstwo walczyli fryzjerzy, mechanicy, mechanicy samochodowi, elektrycy oraz lakiernicy.

Rywalizację rozpoczął test wielokrotnego wyboru, a następnie opis procesu naprawy wylosowanego elementu. Wylosowane numerki wskazywały stanowiska pracy – szczęściarzom przypadła wymiana opon inni wymieniali końcówki wtryskiwaczy w silniku o zapłonie samoczynnym lub szczęki hamulcowe z dokonaniem pomiaru bębna. Pomiary bębna dokonywane były na królu polskich szos lat 70 – maluchu. Na miejscu były przygotowane wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do wykonania poszczególnych zadań.

Ostatnim etapem była zgadula – test polegał na odgadnięciu dotykiem jaki element samochodu został ukryty w pudełku oraz jakie jest jego praktyczne zastosowanie. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że potrafią bardzo dużo. Dawid Kania z klasy II TBS zajął drugie miejsce. Konkurs ten przeprowadzony był na bardzo wysokim poziomie, niewiele różniącym się od egzaminu zawodowego (do którego przystąpimy za dwa lata). Na przykład opis procesu naprawy danego elementu jest zadaniem zapożyczonym z egzaminu. Nie należy więc do łatwych, szczególnie w konkurencji z uczniami klas starszych. Ale daliśmy radę !

Paweł Drabik

Reklamy