Centrum Kształcenia Praktycznego szykuje się do przyjęcia kolejnego rocznika uczniów.

Od początku kwietnia ruszył remont sali, w której od września będą uczyć się zawodu uczniowie obecnej I klasy technikum budowlanego. Pomieszczenie zostało pomalowane ,powstały nowe ścianki egzaminacyjne, na których będą oni uczyć się tynkować ściany. A to wszystko zrobiliśmy my uczniowie.

Staraliśmy się od pierwszego machnięcia pędzlem. Wiedzieliśmy że ta praca będzie najważniejsza z wszystkich jakie wykonywaliśmy na praktykach. Liczyła się dokładność, szczególnie przy murowaniu ścianek, więc poziomica w ręce i do dzieła. W tym zadaniu musieli się wykazać „szóstkowi” uczniowie. Dokładnie pustak po pustaku układać i sprawdzać czy jest poziom i pion. Na początku szło to opornie, uczyliśmy się na błędach, jak trzeba było to zrywaliśmy źle położone pustaki. Z godziny na godzinę już było coraz lepiej. Aż w końcu udało się. Ścianki stały.

Wszystko wyszło bardzo dobrze. Wszyscy dostaliśmy pochwałę od Dyrektora. Sami nauczyliśmy się staranności i dokładności, a szczególnie tego że takie rzeczy lepiej robić powoli niż szybko i zaczynać od nowa.

Sebastian Środa

Reklamy