Najlepiej z rodziną wychodzi się na… Festynie rodzinnym

Park Lotników w Osiedlu Stałym zaczyna (oby) żyć na nowo. Kiedyś w letnie dni amfiteatr tętnił życiem. Teraz co najwyżej jest miejscem smętnych spacerów. Lecz coś „drgnęło” dzięki osiedlowej OSP i również działającemu w Osiedlu Stałym Młodzieżowemu Domowi Kultury. Pomysł podchwycił Prezydent Miasta Jaworzna oraz MCKiS – wspólnie rzucili hasło W-leć do Parku i w-leciało całkiem sporo chętnych do najróżnorodniejszej zabawy. Było strzelanie wodą do celu (OSP), dmuchane zamki, zjeżdżalnie, przeciąganie węża strażackiego i zabawy (nieco) bardziej ambitne.

Nauczyciele z MDK-u zorganizowali wystawę prac plastycznych swoich wychowanków, a do działań plastycznych „tu i teraz” zapraszały panie Ela Trzeciak i Basia Koczur w konkursie plastycznym „Park moich marzeń”. Dodatkowo p. Ela artystycznie malowała twarze wszystkim chętnym dzieciom. Pan Zbigniew Szuster zachęcał „tęgie głowy” do wysiłku umysłowego podczas gry w szachy – z różnym (dla siebie) skutkiem. Znany jaworznianom propagator wspinaczki sportowej, pan Grzegorz Tucki tym razem popularyzował chodzenie na slacku – czyli taśmie rozciągniętej pomiędzy drzewami. Odbyły się też zawody przygotowane przez harcerzy. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych: maluchy mogły pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni i trampolinie. W pobliżu sceny pracownicy Urzędu Miejskiego rozłożyli namiot, w którym dorośli wypełniali ankiety na temat rozbudowy parku, a dzieciaki malowały wymarzony park, a wszystko po to, aby mieszkańcy Jaworzna, mogli spacerować i bawić się z rodziną w nowym przyjaznym parku.

Kto chciał wspomóc Ochotniczą Straż Pożarną (z O.St.), która marzy o modernizacji remizy mógł w punkcie gastronomicznym kupić cegiełkę o kwocie 2zł, 10zł, 50zł czy 100zł. Publiczność bawili artyści mdłodsi i nieco starsi, związani z Młodzieżowym Domem Kultury:

MDK „Ćwierćnutki” – zespół wok.-MDK op.Natasza Chochorowska
gr. taneczna „Rytm” – MDK op. Monika Darkowska
Jagoda Sadziak – sol. MDK
„MINSTREL” – zespół wok.- MDK op. Zygmunt Kobiałka
„Camerata” – zespół skrzypcowy – MDK op. Ewa Gaj-Migacz
„Pakamera” – MDK Barbara Banasik
„Digerido” – gr. taneczna – MDK op. Marta Lewandowska
Karolina Buczek – sol. ZSP nr 3/MDK
Adrian Kubicki i Jessika Schwartz – MDK op. Katarzyna Nieużyła
Dariusz Łętowski – sol. MDK
„Arte” – gr. taneczna – MDK op.Katarzyna Nieużyła
„Oraka” – zespół inst. wok. – ZHP
Młodzieżowy „Big Bend” MDK – op.Marek Malisz
„Załoga Andrzeja” – MDK

W prowadzeniu festynu p. Renacie Gacek pomagali Natalia Margol i Paweł Drabik z ZSP 3/MDK op. Z. Adamczyk.

Piknik odbył się w wspaniałej rodzinnej atmosferze – każdy znalazł coś dla siebie. Zakończył około godziny 21.

Miejmy nadzieję że, tchnie nowe życie w nowy park, na który czekają z utęsknieniem nie tylko mieszkańcy Osiedla Stałego.

N. Margol, P. Drabik

af1

af2

af4

af5

af6

af7

af8

af9

af10

af11

af12

af13

af14

af15

af16

af17

af18

af19

af20

af21

af22

af23

af24

af27

af28

af29

af30

af31

af32

af33

af35

af36

af37

Reklamy