VIII Rajd Papieski

W sobotę 5 października delegacja naszej szkoły wzięła udział w VIII Rajdzie Papieskim.
Trzygodzinna wędrówka przebiegała od Kolegiaty św. Wojciecha przez Chrząstówkę, Warpie, Pieczyska aż do mety, która znajdowała się w Szczakowej.

Początkowo wydawało się, iż pogoda nie będzie nam sprzyjała, o czym świadczyły gęsto nagromadzone nad naszymi głowami chmury, z czasem jednak słońcu nie tyle udało się przez nie przedrzeć, co spłynęło na nas całą swą jesienną mocą.

Trasa głównie wiodła przez lasy. Minęliśmy źródełko, które wkrótce przerodziło się w całkiem szeroki strumyk, część z nas pokonała go z niemałym trudem. Wędrówkę umilała nam Pani przewodnik, której opowieści były zarazem pouczające jak i zabawne. Atmosfera była znakomita, nasi uczniowie, podobnie jak reszta uczestników, wśród których licznie reprezentowani byli uczniowie jaworznickich szkół podstawowych, świetnie się bawili.
Chyba najciekawszą częścią rajdu była wizyta w centrum nurkowym na Pieczyskach.

Wspaniale było pospacerować nad brzegiem krystalicznie czystej wody otoczonej skałami wapiennymi. Przez chwilę wszyscy znów czuliśmy się, jak na wakacjach!

Na mecie rajdu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczakowej czekały na nas liczne atrakcje takie jak urozmaicone konkurencje sportowe, zabawy, poczęstunek. Na koniec wszyscy uczestnicy rajdu zostali odznaczeni pamiątkowym dyplomem i plakietką.

Joanna Kałuża, Michał Maślanka

DIGITAL CAMERA

DIGITAL CAMERA

DIGITAL CAMERA

DIGITAL CAMERA

DIGITAL CAMERA

DIGITAL CAMERA

DIGITAL CAMERA

Reklamy