Spotkanie z gruzinką

Szkołę ZSP 3 co rok odwiedzają zagraniczni studenci, którzy jeżdżą po szkołach i uczą swoich rówieśników o historii, kulturze swoich krajów .

Klasa III TBS miała przyjemność spotkać się ze studentką pochodzącą z Gruzji. Gruzja jest pięknym krajem, który ma przepiękne miasta i wspaniałą przyrodę. Leży w pobliżu Turcji nad Morzem Czarnym. Nazywa się ona Mancho. Porozumiewała się z nami w języku angielskim. Na początek pokazała nam prezentacje multimedialną na temat kultury gruzińskiej oraz wspaniałych miejsc, które jej zdaniem warto odwiedzić. Następnie odtworzyła klip, który przedstawiał tradycyjny taniec gruziński w wykonaniu Gruzińskiego Baletu Narodowego. Okazał się bardzo skocznym, energicznym, i pięknym tańcem. Mancho pod koniec spotkania, zapisywała w języku gruziński nasze imiona i nazwiska. Szło jej to naprawdę dobrze dopóki jeden z kolegów, który zaczerpną pomysł z filmu pt. „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” i przedstawił się jako Grzegorz Brzęczyszczykiewicz. Z małymi problemami ale udało się jej zapisać to nazwisko. Niestety zadzwonił dzwonek i musieliśmy się pożegnać.

Bardzo dobrze, że odbywają się takie spotkania. Uczeń dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy o kulturze, historii i ciekawostek danego kraju. Korzystają na tym również studenci jeżdżący po świecie, którzy odwiedzą wiele różnych krajów i poznają ich kulturę.

Sebastian Środa

foto_004

foto_006

Reklamy