Szkolne kolędowanie

Chciało nam się konkursu kolęd, który wygralibyśmy bez dwóch zdań. Z kolędą na ustach ruszyliśmy więc z drugiego piętra, po wigilii klasowej, do „akwarium”, ale zamiast konkursu, zamiast rybki, kazali posłusznie słuchać kolędowania w wykonaniu naszych utalentowanych koleżanek i kolegów. O nie! Tak nie powinno być, tak nie może być – i wdarliśmy się szturmem na scenę, pokazując jak powinno się „kolędować Małemu” –  z radością, humorem i życzliwością dla wszelkiego stworzenia. Wszyscy pozostali wykonawcy przy nas wymiękli, ale, co musze przyznać uczciwie – starali się!

Właściwie, nie było wcale ponuro –  ksiądz Grzegorz Półtorak przygotował zabawny scenariusz, zupełnie współczesny. O choćby o karpiu! Po słowach – „Kolędo polska, zamknięta w najprostszych nutach i słowach, Królujesz w domach we święta, by ludzi wzruszać od nowa”  -Bulek przypakował ostro:

Ale się porobiło! Za moment się rozpłaczę, albo wypuszczę karpia do stawu, niech spływa. Żartowałem.  Karp jest przecież gościem honorowym na polskich stołach, więc nie wypada gościowi kazać spływać.

I zaprosił do wspólnego odśpiewania „Przybieżeli do Betlejem”.  Więc „przybieżelim” na scenę, prawie całą III TBS. (Paweł Drabik był tam już wcześniej).

Gdy zabrzmiały góralskie nuty, chłopcy próbowali nawet zaciągnąć „biały głosem”, czyli prawie dyszkantem, którym juhasi zwołują owieczki z hal, a przy tym jeszcze wymachiwali tomahawkiem, który udawał ciupagę, zeszliśmy spokojnie ze sceny, żeby zaśpiewać wspólnie ze wszystkimi ulubioną piosenkę naszego patrona, Jana Pawła Błogosławionego – Barkę. I „akwarium” wypełniło się słodkim śpiewaniem, niby żłóbek siankiem.

Na zakończenie przemówiła równie słodko pani dyrektor Halina Jarczyk. Życzyła z całego serca szczęścia, zdrowie i dobrych ocen. Ciekawe czy coś się spełni? A później już zaczęło się przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, który oby był lepszy od mijającego i nie gorszy od następnego. „Wesołych świąt, a z gwiazdką, ze świeczek łuną jasną, Życzcie sobie najwięcej – zwykłego, ludzkiego szczęścia.”

A. Masiarz

1

2

3

4

5

Reklamy