Rakietą przez dwa dni

Nowy rok ledwo się zaczął, a już mamy drugą edycję zawodów wewnątrzszkolnych w tenisie ziemnym (gra pojedyncza chłopców tak zwany singiel ), które odbyły 15 stycznia w sali gimnastycznej. Pojedynki były rozgrywane w systemie pucharowym (drabinka ) do dwóch wygranych setów super Tie-break jest rodzajem dogrywki w grach sportowych, w których nie jest dopuszczalne zakończenie meczu remisem, tak jak w tenisie ziemnym oraz siatkówce.

Ten kto przegrał – odpadał. Wygrany grał dalej. Rozgrywki cieszyły się  znakomita  frekwencją –  przybyło 16 uczestników. Bój toczył się aż dwa dni szkolne podczas lekcji wychowania fizycznego. W sali gimnastycznej można było za obserwować świetną i zaciętą walkę do ostatniego zdobytego punktu. Duch walki zagrzewał zawodników do wytężonej walki. Również  atmosfera zawodów była bardzo dobra.

Jednak każda batalia wreszcie musi zakończyć się wyłonieniem zwycięzców. Oto trzech najlepszych uczestników:

1. Szymon Kiwior 2a

2. Mateusz Płocica 2l

3. Arkadiusz Kosowski 2ts

W naszej szkole tenis ziemny cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, co przekłada się na wysoka  frekwencję. Nauczyciele wychowania fizycznego mają nadzieję, że w maju uda się im zorganizować po raz pierwszy w Jaworznie zwody międzyszkolne w tenisa ziemnego na szczeblu ponadgimnazjalnym na prawdziwych kortach ziemnych. Chciałbym zaznaczyć, że w telewizji teraz odbywają się zawody Australia Open.  Serdecznie zachęcam do oglądania wielkiego szlema.

Krzysztof Pituła

1

2

3

4

5

Reklamy