Wspięliśmy się wysoko

W trzecim tygodniu marca, a dokładnie w dniach 20-21.03.2014 r. , jak co roku odbyły się Mistrzostwa Jaworzna we wspinaczce sportowej. W tym roku zawody zostały rozegrane na dwóch obiektach: w Gimnazjum nr 3 i na sztucznej ścianie wspinaczkowej w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie.
W zawodach wystartowało blisko 100 zawodników, 38 „maluchów” i 55starszych zawodników. Głównym organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy K-2, który zadbał o atrakcje. Dla uczniów Szkół Podstawowych atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowała Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6, Pani Jadwiga Szwed. Dzięki pomocy Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Pana Dobiesława Derdy, uczestnicy drugiego dnia zawodów – czyli uczniowie Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych raczyli się pyszną „żołnierską” grochówką, ufundowaną przez właściciela hotelu „Pańska Góra”.
Wspinaczka sportowa, decyzją Departamentu Kształcenia MEN od roku 2007 jest dyscypliną, której wyniki wpisuje się na świadectwie – stąd rywalizacja i walka o wyniki była naprawdę duża.
W Zawodach wzięły udział również drużyny z naszej szkoły – damska i męska. Indywidualnie Bartłomiej Mikrut (IV TB) i Monika Kunkiewicz (ITBF) zajęli III miejsce. Dzięki dobrym występom pozostałych wspinających się (Karolina Kul – IIITF, Szymon Ciubotaru- ITB i Piotr Król – Il) udało nam się wywalczyć w klasyfikacji drużynowej II miejsce Panowie i III miejsce Panie.
Myślę, że ks. Łukasz Małkiewicz, który zaszczepił w naszej młodzieży pasję do tego sportu, może być dumny z naszej wspinaczkowej drużyny.
Przerwy w zawodach uatrakcyjnili Mistrzowie sztuk walki swoimi pokazami – w czwartek Mistrz Łukasz Proksa, a w piątek Mistrz Ireneusz Ziętek. Obydwa pokazy wzbudziły duże wrażenie. Na zakończenie pierwszego dnia zawodów wystąpił ze swoim pokazem również Pan Arkadiusz Majer, a pokaz obejmował układ fitnes.
Warto dodac, że zawody nie odbyły by się na tak profesjonalnym poziomie gdyby nie uczniowie klasy sportowej wspinaczkowo-obrono – ruchowej w Gimnazjum nr 3 i klasy mundurowej w ZSP nr 2.
Zawody były współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Jaworzna w ramach realizacji projektu „Wspinanie to wyzwanie”.

Joanna Kałuża

1a

3a

13a

15a

5a

7a

Reklamy