Dzień otwarty w „TRÓJCE” już za nami!

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II 14 maja 2014 r. gościł w swoich murach Gimnazjalistów uczęszczających do szkół w Jaworznie i Chrzanowie. Podczas tegorocznych obchodów odwiedziła nas duża grupa młodych ludzi, którzy rozważają możliwość wstąpienia w szeregi naszej społeczności uczniowskiej.

Miła atmosfera, humor stworzyły podczas wspólnego zwiedzania naszej siedziby przyjazny klimat między przybyłymi Gimnazjalistami a uczniami naszego Zespołu. Nasi uczniowie rozdali ulotki z informacjami o planowanym naborze na rok szkolny 2014/2015. Przedstawili prezentację: migawki z życia szkoły.

Goście poznali krótką historię naszego Zespołu oraz najważniejsze wydarzenia mijającego roku szkolnego. Przewodnicy mieli za zadanie przekonać zacnych Gości, że szkoła nasza jest warta zachodu. Starali się udowodnić, ze jesteśmy szkołą przyjazną dla ucznia. W naszej szkole nie można się nudzić, a nauka może stać się przyjemnością. Nowi kandydaci poznali możliwości nauczenia się nowych języków obcych, zdobycia certyfikatów na zagranicznych praktykach. Zostali poinformowani, że nowocześnie prowadzone zajęcia dydaktyczne w bardzo dobrze wyposażonych pracowniach ( w tym cztery pracownie komputerowe ze stałym dostępem do Internetu) przygotują ich nie tylko do pracy, ale również do podnoszenia kwalifikacji na uczelniach wyższych. Od lat bowiem współpracujemy z wyższymi uczelniami, a WSZOP corocznie dla najlepszych uczniów kończących szkołę funduje promesę na dowolnie wybranym kierunku tej uczelni.

Goście mogli zobaczyć zajęcia w pracowniach kształcących mechaników, budowlańców, elektryków czy też przygotowujących do pracy w sektorze usługowym fryzjerów, handlowców, sprzedawców. Na koniec zwiedzania w pracowni komputerowej odbył się konkurs z nagrodami. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Przybyszewska z Gimnazjum nr 10 w Jaworznie.

Wg Natalii naszą szkołę charakteryzuje hasło:

„Przyjemna i miła nauka, to pewny start w przyszłość”.

Danuta Niemczyk

2

3

4

5

6

7

8]

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

1

Reklamy