Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to największe na świecie wydarzenie promujące przedsiębiorczość jako postawę i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Włączyły się już w tę akcję 143 kraje, obejmuje setki tysięcy wydarzeń i miliony uczestników, w tym również uczniów naszej szkoły.

W ramach tej inicjatywy klasa I BF 17 listopada wzięła udział w wykładzie pt. „ Co nas kręci, co nas podnieca, czyli kilka słów na temat pieniądza i przedsiębiorczości” prowadzonym przez pana dr Artura Bartoszewicza z SGH w Warszawie.

W środę w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Krystyną Banasik, która jest Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta. Była mowa o procedurach reklamacyjnych i prawach przysługujących konsumentom.

W piątek odbył się konkurs dla klas pierwszych z zakresu podstawowej wiedzy ekonomicznej. Każdą klasę reprezentowała 3-osobowa drużyna, która walczyła o nagrodę główną – 24 tysiące złotych! Należy w tym miejscu nadmienić, że banknoty przeznaczona na nagrodę miały dość szczególną formę: zostały przez bank bardzo drobno pocięte. Stąd też jedna z konkurencji konkursowych- układanie puzzli. Pozostałe konkurencje wymagały od drużyn sprawności manualnej, spostrzegawczości, kojarzenia i wiedzy ogólnej. Było zatem pakowanie prezentu na czas, rozszyfrowywanie symboli graficznych firm, rozwijanie skróconych nazw instytucji i obliczanie wydatków. Drużyny świetnie się bawiły, jednak najbardziej uśmiechnięci byli jurorzy, którzy przyglądali się zmaganiom. Rywalizacja o nagrodę główną była bardzo zacięta – najlepsza okazała się drużyna z klasy I S. Pozostałe otrzymały nagrodę pocieszenia: promienny uśmiech przewodniczącej jury, pani wicedyrektor Bogusławy Hałas.

Monika Rech, Agnieszka Kloc

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

Reklamy