I Konkurs Wiedzy o Mediach

Konkurs Wiedzy o Mediach nie jest jeszcze zbytnio znany, chociaż daje młodzieży olbrzymią szansę do zaistnienia na rynku medialnym.

W Konkursie dla zainteresowanych tematyką medialną uczniów szkół ponadgimnazjalnych nagrodami są indeksy na studia dziennikarskie na 15 uczestniczących w Konkursie uczelniach oraz staże w redakcjach Grupy Bauer (czasopisma, RMF, Interia). Dodatkową zachętę stanowią cenne nagrody rzeczowe ufundowane dla laureatów Konkursu przez głównego sponsora Sony Professional oraz przez NTT i JBL.

To pierwszy i jak na razie jedyny konkurs tego typu w Polsce gwarantujący laureatom wstęp na najbardziej prestiżowe wyższe uczelnie w kraju.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się z całego województwa śląskiego 67 osób – w tym z Jaworzna pięcioro uczniów ZSP nr 3 im. Jana Pawła II przygotowanych przez Z. Adamczyka: Katarzyna Gładysz, Dagmara Helbin, Mateusz Golonek (III Tbh) oraz Mateusz Jamróz i Krzysztof Paluch (IV Tbs). Niestety w finałach 12 grudnia, który odbył się w Auli Kazimierza Popiołka w budynku Uniwersytetu Śląskiego, który był organizatorem etapu rejonowego – polegli. Ale walczyli dzielnie!

Najważniejsze, że nastąpiło przetarcie szlaków – za rok będzie lepiej!

Zbigniew Adamczyk

foto_001

foto_002

foto_003

foto_004

foto_005

foto_006

foto_007

foto_008

foto_009

Reklamy